Eğitim
Giriş Tarihi : 05-08-2021 12:57   Güncelleme : 05-08-2021 12:57

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ: 2020 TOKYO PARALİMPİK OYUNLARINA KATILACAK MİLLİ JUDOCUMUZ ECEM TAŞIN’DAN REKTÖR PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU’NA ZİYARET

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek milli judocu Ecem Taşın, 24 Ağustos tarihinde başlayacak organizasyon öncesi Trakya Üniversitesi Rektörü Prof

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ: 2020 TOKYO PARALİMPİK OYUNLARINA KATILACAK MİLLİ JUDOCUMUZ ECEM TAŞIN’DAN REKTÖR PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU’NA ZİYARET

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek milli judocu Ecem Taşın, 24 Ağustos tarihinde başlayacak organizasyon öncesi Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu ziyaret etti. Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Trakya Üniversiteli milli sporcu ile gurur duyduklarını ifade ederek, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda madalyaya uzanarak başarılarına bir yenisini ekleyeceğine inandıklarını söyledi.

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’na kota alan Paralimpik Judo Milli Takımı’nın başarılı isimlerinden Trakya Üniversitesi Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Ecem Taşın’ı ağırladı. 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları öncesi Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyaret eden ve destekleri dolayısıyla kendisine teşekkürlerini ileten Trakya Üniversitesi’nin başarılı judocusu Ecem Taşın’a, Mili Takım adına bireysel antrenörlüğünü üstlenen Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.

Şengül Demiral ile Trakya Üniversitesi’nde öğrenim gören milli judocular Meltem Dindar ve Çiğdem Bora da eşlik etti.

Ulusal ve uluslararası çeşitli müsabakalarda elde ettiği başarılarla adından söz ettiren, Trakya Üniversitesi’nin gururu milli sporcu Ecem Taşın, 24 Ağustos-5 Eylül 2021 tarihleri arasında Japonya’da düzenlenecek 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda Türkiye’ye temsil edecek. Avrupa ve dünya şampiyonalarında önemli dereceleri bulunan ve 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’na da en iyi şekilde hazırlandığını ifade eden Ecem Taşın, hedefinin Türkiye’ye altın madalya ile dönmek olduğunu söyledi. Ülkesi adına gururlu ve heyecanlı olduğunu da sözlerine ekleyen başarılı sporcu, Tokyo’da zirveye çıkıp Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek için mücadele edeceklerini söyledi.

Milli sporcu Ecem Taşın’ın Mili Takım adına bireysel antrenörlüğünü yapan Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şengül Demiral da müsabakalara kısa bir süre kala Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu ziyaret etmek istediklerini belirterek, kendilerine verilen desteklerden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Dr. Şengül Demiral, Ecem Taşın’ın bunu başarabilecek güçte olduğunu ifade etti.

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ise 2016 Rio Olimpiyatları Paralimpik Oyunları’nda dünya üçüncüsü olma başarısı göstererek ülkemize oyunlardaki ilk madalyayı kazandıran milli sporcu Ecem Taşın ile gurur duyduklarını belirterek, milli forma altında ülkemizi bir kez daha başarıyla temsil edeceğine ve ülkesine altın madalya ile döneceğine inandıklarını ifade etti. Ecem Taşın’ın ülkesini ve eğitim gördüğü Trakya Üniversitesi’ni gururlandıracak pek çok başarıya imza attığının altını çizen Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, spora ve sporcu yetiştirilmesine katkı sunmaya devam edeceklerini söyledi. Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ayrıca, paralimpik oyunlara büyük emekler sonucu katılma başarısı gösteren Ecem Taşın ve bireysel antrenörü Doç. Dr. Şengül Demiral’ı tebrik ederek, müsabakalar öncesi başarılar dileğinde bulundu. Trakya Üniversitesi’nin milli sporcuları ve hocaları ile bir süre sohbet eden Rektör Prof.

Erhan Tabakoğlu’na ziyaret sonunda Doç. Dr. Şengül Demiral tarafından Türkçeye çevrilen “Judo Stratejisi” isimli kitap hediye edildi. Ziyaret, günün anısına fotoğraf çekimi ile sona erdi..