Eğitim
Giriş Tarihi : 06-10-2021 14:08   Güncelleme : 06-10-2021 14:08

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ AKADEMİSYENLERİ, TURİZM VE BLOCKCHAİN TEKNOLOJİSİNİ ELE ALAN BİLİMSEL MAKALE KALEME ALDILAR

Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Muhasebe ve Finansman Ana Bilim dalında görev yapan Prof

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ AKADEMİSYENLERİ, TURİZM VE BLOCKCHAİN TEKNOLOJİSİNİ ELE ALAN BİLİMSEL MAKALE KALEME ALDILAR

Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Muhasebe ve Finansman Ana Bilim dalında görev yapan Prof. Dr. Engin Demirel, İşletme Bölümü Turizm ve Otel İşletmeciliği Ana Bilim Dalında görev yapan Arş. Gör. Dr. Seda Karagöz Zeren ve Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nda görev yapan Öğr. Gör. Kemal Hakan’ın “Smart Contracts in Tourism Industry: A Model with Blockchain Integration For Post Pandemic Economy (Turizm Endüstrisinde Akıllı Sözleşmeler: Pandemi Sonrası Ekonomi İçin Blockchain Entegrasyonuna Sahip Bir Model)” başlıklı ortak makale çalışması turizm sektörü için turizmin tüm yönleriyle ilgili yenilikçi, bilimsel araştırmaların yaygınlaştırılması amacını taşıyan ve Social Sciences Citation Index (SSCI-Q1/Impact Factor: 7.430)’de indekslenen alanının önde gelen dergilerinden biri olan “Current Issues in Tourism” dergisinde yayınlandı.
Makalede, turizmdeki tüm paydaşların yararlanabileceği bir blockchain teknolojisi kavramı ve blockchain teknolojisinin konaklama işletmeciliğinde nesnelerin interneti kavramlarıyla bütünleşmesine yönelik yeni bir model önerildi.
Makaleyi buradan okuyabilirsiniz:
https://lnkd.in/dvJW_xsR