Eğitim
Giriş Tarihi : 08-09-2021 14:09   Güncelleme : 08-09-2021 14:09

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ANNE ve BABASININ ÖĞRETİM ÜYESİ OLDUĞU TIP FAKÜLTESİ’NDE EĞİTİM ALACAK

Trakya Üniversitesi’nde 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı’nın ilk kaydını Rektör Prof

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ANNE ve BABASININ ÖĞRETİM ÜYESİ OLDUĞU TIP FAKÜLTESİ’NDE EĞİTİM ALACAK

Trakya Üniversitesi’nde 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı’nın ilk kaydını Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu gerçekleştirdi. Rektör Tabakoğlu ilk olarak, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanarak anne-babasının yolundan gidecek olan Kaan Üstündağ’ın kaydını yaptı.
Trakya Üniversitesini kazanan öğrenciler için online kayıt işlemleri devam ederken dileyen öğrenciler kayıtlarını, Balkan Kongre Merkezi’nde yüz yüze gerçekleştirebiliyor. Üniversiteli olmak için büyük emek veren öğrenciler, kayıtlarını eğitim görecekleri okulda yaptırmak için ilk günden Balkan Kongre Merkezi’ne gelirken, aileler de öğrencilerin yanında yer alarak heyecanlarına ortak oluyor. Aileleriyle birlikte sabahın erken saatlerinde Kayıt Merkezi’ne gelen öğrencileri Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir, Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Sezgin ve Öğrenci İşleri Daire Başkanı Türker Tüküç karşılayarak başarılar diledi.
Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, ilk öğrenci kaydını, Tıp Fakültesini dereceyle kazanan, Trakya Üniversitesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyeleri Prof.

Sedat Üstündağ ve Eşi Dr. Öğr. Üyesi Ayten Üstündağ’ın oğulları Kaan Üstündağ için yaptı.
İlk kaydı, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin çok değerli iki öğretim üyesinin yine aynı fakülteyi kazanan çocukları Kaan Üstündağ ile gerçekleştirdiklerini dile getiren Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Bu kayıt; bizim aidiyeti çok yüksek bir kurum olduğumuzun en önemli göstergesi. Kıymetli Hocalarımızın evladı Kaan Üstündağ, çok yüksek bir puanla, ilk tercihi olan, anne ve babasının yıllardır hizmet ettiği Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne yerleşti. Kendilerini can-ı gönülden tebrik ediyorum. Uluslararası akredite bir fakültede eğitim göreceği ve tecrübe kazanacağı için gururluyuz. Evladımız Kaan’ın ardından yine değerli çalışanlarımızın evlatlarının kayıtlarıyla devam edeceğiz. Kurum çalışanlarımızın evlatlarını bizlere emanet etmesi ve çocukların da Trakya Üniversitesi’ni tercih etmesi gurur ve mutluluk verici. Üniversitemizi tercih eden ve kayıt yaptıran tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Ailemiz hızla büyümeye devam ediyor.” dedi.Dr. Erhan Tabakoğlu, bir buçuk yıllık aranın ardından öğrencilerin üniversitelerine, üniversitelerin de öğrencilerine kavuşacağını dile getirdi.
Trakya Üniversitesi ve Tıp Fakültesinin eğitim-öğretim açısından ülkemizin en güçlü kurumlarından biri olduğunu ifade eden Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sedat Üstündağ ise “22 yıldır Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev yapıyorum. Evladımızın birinci tercihle buraya yerleşmesi bizim içinde bir gurur ve mutluluk kaynağı oldu. Umarım eğitim süreci de hem ailemiz için hem ülkemiz için hem de insanlık için güzel sonuçlar doğurur.” dedi.
Trakya Üniversitesinin Kodları Nesilden Nesile Aktarılıyor…
06-10 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek yüz yüze kayıtlar için önlemlere uygun olarak hazırlanan salonda, Kaan Üstündağ’ın kayıt işlemlerini tamamlayan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Volkan İnal’ın Makine Mühendisliği bölümünü kazanan oğlu Çağkan İnal, Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’ndan Öğr.Dr. Hasan Ali Cengiz’in Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazanan kızı Gülcesu Cengiz ve Güvenlik Görevlisi Ersin Biçer’in Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne yerleşen kızı Dilara Biçen’in kaydını da gerçekleştirdi.
Tüm akademik birimlerin kayıt masalarını ziyaret ederek çalışanlar ve öğrencilerle sohbet eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, kurum çalışanlarının çocuklarının Trakya Üniversitesi’ni tercih etmesinin kendileri adına gurur ve mutluluk verici olduğunu ifade ederek yeni eğitim öğretim yılında tüm öğrencilere başarılar diledi..