Eğitim
Giriş Tarihi : 03-02-2022 17:34   Güncelleme : 03-02-2022 17:34

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI KAHVE KANTATI’NI SAHNELEYECEK

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI KAHVE KANTATI’NI SAHNELEYECEK

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI KAHVE KANTATI’NI SAHNELEYECEK

Trakya Üniversitesinin 40. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri devam ediyor. Alman besteci Johann Sebastian Bach’ın Kahve isimli kantatı, Edirne’de ilk kez Trakya Ensemble tarafından seslendirilecek.
 Alman besteci Johann Sebastian Bach’ın, şair Friedrich Henrici’nin librettosu üzerine bestelediği “Kahve Kantatı” seyirciyle buluşuyor. Edirne’de ilk defa Trakya Ensemble tarafından seslendirilecek olan J.S. Bach’ın komik opera tarzındaki eseri, Trakya Üniversitesinin 40. kuruluş yılı etkinlikleri kapsamında 4 Şubat akşamı saat 19.00’da tarihi Türk Ocağı Binası’nda sahneye konuluyor.
Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim üyeleri ve öğrencilerinden oluşan Trakya Ensemble’nin seslendireceği Kahve Kantatı’nda Prof. Ahmet Hamdi Zafer, Dr. Öğr. Üyesi Şükrü Öner Dinç, Dr. Öğr. Üyesi Sela Can Dökmeci, Doç. Musa Eren İşkodralı, Doç. Çisem Önver Zafer, Gizem Alkan, Mustafa Kurt, Batuhan Işık, Özlem Duygu Dağ, Göknur Bilgin, Batuhan Kaymaz, Barış Kenker ve Asrın Akça, İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Öğr. Gör. Laçin Modiri, Bas Bariton Cumhur Görgün ve Soprano Eda Umay Akan’a eşlik edecek.
New York’un dünyaca ünlü Metropolitan Operası’nda (MET) başrol oynayan ilk Türk operacı Burak Bilgili’nin sanat yönetmenliğinde düzenlenecek konserde, orkestra şefliğini ise Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Ahmet Hamdi Zafer yapacak.
Eser, kantat olarak sınıflandırılmasına rağmen aslında minyatür bir operadır. Genel olarak o dönem Leipzig’de sosyal bir problem olmuş kahve bağımlılığını komik bir dille anlatır.