Eğitim
Giriş Tarihi : 20-12-2021 16:28   Güncelleme : 20-12-2021 16:28

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI MÜZİK VE SAHNE SANATLARI LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE ULUSLARARASI ÖDÜL

DEVLET KONSERVATUVARI MÜZİK VE SAHNE SANATLARI LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE ULUSLARARASI ÖDÜL

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI MÜZİK VE SAHNE SANATLARI LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE ULUSLARARASI ÖDÜL

Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencileri, hem ulusal hem de uluslararası arenada başarılarıyla göz doldurmaya devam ediyor.
Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi 9. sınıf öğrencisi Ege Erkut ile 12. sınıf öğrencisi Azra Baysal, Bulgaristan’ın Filibe şehrinde düzenlenen Dobrin Petkov Genç Müzisyenler İçin Orkestra Enstrümanlar Yarışması’nda Üflemeli Çalgılar kategorisinde 3’üncülük elde etti.
Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim elemanları Doç. Dr. Çisem Önver Zafer ve Öğr. Gör. Burcu Coşkun’un öğrencileri Ege Erkut ile Azra Baysal, birlikte katıldıkları yarışmada sergiledikleri performansla çok sayıda yarışmacı arasında ödüle layık görüldü.
Dünyanın farklı ülkelerinden genç müzisyenlerin katıldığı uluslararası yarışmadan ödülle dönmeyi başaran öğrenciler ve öğretmenlerine Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Ahmet Hamdi Zafer tarafından takdir belgesi takdim edildi. Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarının başarılarıyla gurur duyduklarını ifade eden Prof. Ahmet Hamdi Zafer, ödül kazanan öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik etti.