Eğitim
Giriş Tarihi : 05-03-2021 20:16   Güncelleme : 05-03-2021 20:16

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ: DOÇ. DR. EMRE GÜVENDİR ULUSLARARASI YURT DIŞI EĞİTİM ARAŞTIRMALARI ETKİNLİĞİNE KATILDI

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ: DOÇ. DR. EMRE GÜVENDİR ULUSLARARASI YURT DIŞI EĞİTİM ARAŞTIRMALARI ETKİNLİĞİNE KATILDI

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emre Güvendir, Avrupa Perspektifinde Yurt Dışında Eğitim Araştırmaları etkinliğine ana konuşmacı olarak katıldı…

“Study Abroad Research in European Perspective (Avrupa Perspektifinde Yurt Dışında Eğitim Araştırmaları)” Avrupa Birliği COST projesinin devamı niteliğinde olan ve bahar/yaz döneminde her ay düzenlenecek olan Yurt Dışı Eğitim Araştırmaları etkinliğinin birincisi 18 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirildi. Zoom üzerinden gerçekleştirilen etkinliğe Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emre Güvendir ana konuşmacı olarak katıldı.

Doç. Dr. Emre Güvendir etkinlikte Southampton Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rosamond Mitchell ile ortak hazırladığı “Plurilingualism in study abroad: The language affiliations of mobile students (Yurt dışı eğitimde çok dillilik: Değişim programlarına katılan öğrencilerin dilsel bağlılıkları)” başlıklı çalışmasını sundu.

90 dakika süren etkinlikte, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden toplam 133 katılımcı yer aldı.