Eğitim
Giriş Tarihi : 13-12-2021 18:42   Güncelleme : 13-12-2021 18:42

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ DOÇ. MUSA EREN İŞKODRALI VE ÖĞRENCİMİZ, ULUSLARARASI YARIŞMADA ÜNİVERSİTEMİZİ TEMSİL ETTİ

DOÇ. MUSA EREN İŞKODRALI VE ÖĞRENCİMİZ, ULUSLARARASI YARIŞMADA ÜNİVERSİTEMİZİ TEMSİL ETTİ

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ DOÇ. MUSA EREN İŞKODRALI VE ÖĞRENCİMİZ, ULUSLARARASI YARIŞMADA ÜNİVERSİTEMİZİ TEMSİL ETTİ

Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdür Yardımcısı ve Öğretim Üyesi Doç. Musa Eren İşkodralı ile Yaylı Çalgılar Ana Sanat Dalı Lisans öğrencisi Ece Dikbıyık, İspanya’da düzenlenen Luthiers Clar Uluslararası Viyolonsel Yarışması’nda, ülkemizi ve üniversitemizi temsil etti.
Devlet Konservatuvarı Müdür Yardımcısı ve Yaylı Çalgılar Ana Sanat Dalı Öğretim Üyesi Doç. Musa Eren İşkodralı, İspanya’nın Valencia şehrinde bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve orijinal adı “Concurso Internacional de Violoncellos Luthiers Clar” olan uluslararası organizasyonda dünyaca ünlü isimlerle birlikte jüri üyesi olarak görev aldı.
Viyolonsel tarihinin önemli icracı ve pedagoglarından János Starker, Pierre Fournier ve Bernard Greenhouse gibi isimlerin öğrencisi olan İspanya’nın saygın sanatçılarından Prof. Maria de Macedo’nun jüri başkanlığında gerçekleşen IV. Luthiers Clar Uluslararası Viyolonsel Yarışması’nın jüri üyeliklerine ise Prof. David Apellaniz, Prof. Elena Solanes Lechiguero, Prof. Cecilla de Montserrat’ın yanı sıra Türkiye’den Trakya Üniversitesi Öğr. Üyesi Doç. Musa Eren İşkodralı davet edildi.
Devlet Konservatuvarı Yaylı Çalgılar Ana Sanat Dalı Lisans öğrencisi Ece Dikbıyık da adayların Galaxy Bows (11 yaş ve altı), Charm Strings by For-Tune (12-14 yaş), Artist Cases (15-17 yaş) ve Opal Strings by For-Tune (18-27 yaş) kategorilerinde icra ve performans kriterlerine göre değerlendirildiği yarışmada iyi bir performans sergileyerek Trakya Üniversitesi’ni başarıyla temsil etti.
Yarışma videolarına aşağıdaki linklerden erişebilirsiniz:
Galaxy Bows Kategorisi: https://www.youtube.com/watch?v=R5mOT_N7sHo
Charm Strings by For-Tune Kategorisi: https://www.youtube.com/watch?v=r8WDge7NSU8
Artist Cases Kategorisi: https://www.youtube.com/watch?v=F7xDlpsfVFU
Opal Strings by For-Tune Kategorisi: https://www.youtube.com/watch?v=6fC_Ka4qvKs