Eğitim
Giriş Tarihi : 01-10-2021 18:20   Güncelleme : 01-10-2021 18:20

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ECZACILIK FAKÜLTESİNİN MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Trakya Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı mezuniyet töreni, 25 Eylül Dünya Eczalık Günü’nde, 40 mezun öğrenci ile gerçekleştirildi

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ECZACILIK FAKÜLTESİNİN MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Trakya Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı mezuniyet töreni, 25 Eylül Dünya Eczalık Günü’nde, 40 mezun öğrenci ile gerçekleştirildi.
Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Ahmet Hamdi Zafer, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülay Şeren, 39. Bölge Edirne Eczacı Odası Başkanı Ecz. Gürkan Kılıççıgil, akademisyen, aileler ve öğrencilerin katıldığı tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Törende, Eczacılık Fakültesi mezunları adına bir konuşma gerçekleştiren Eczacılık Fakültesi birincisi Ecz. Buse Onar, zorlu bir eğitim sürecinin sonuna geldiklerini ifade ederek eğitimleri boyunca kendilerine her an destek veren hocalarına ve ailelerine teşekkür etti.
39. Bölge Edirne Eczacı Odası Başkanı Ecz. Gürkan Kılıççıgil, pandemi döneminde eczacıların sürece katkıları hakkında bilgi verdiği konuşmasında mezun öğrencilere seslenerek “Değerli meslektaşlarım, birazdan hayatınızı insanlık hizmetine adayacağınıza dair bir yemin edeceksiniz. Buradaki laboratuvar anılarınız, kantin sohbetleriniz, ders notu arayışınız, fotokopi kuyrukları, vize-final dönemi sabahlamalarınız, her şey donacak.

Yalnız bir şey donmayacak. O da eğitiminiz. Eczacılık, öğrenmenin hiçbir zaman bitmeyeceği bir alan. Trakya Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, dinamik ve yeni nesil eczacılık modeliyle sizlere yeterli donanımı verdi. Sizleri canı gönülden kutluyorum. Mesleğinizi güzel günlerde yapmanızı diliyorum.” dedi. Kılıççıgil, öğrencilerin yetişmesinde emeği olan hocalarına ve ailelerine teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.
Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülay Şeren, genç yaşta vefat eden Eczacılık Fakültesi öğrencisi Hasan Efe Aktaş’ı anarak başladığı konuşmasında, zorlu pandemi döneminde büyük emek ve başarıyla online olarak dersleri işlediklerini ve ayrıca birçok sempozyum ve konferans düzenleyerek akademik olarak önemli çalışmalara da imza attıklarını ifade etti. Prof. Dr. Gülay Şeren “Bugün Eczacılık Fakültesi olarak mesleki bilgi, beceri ve yetkinliklerle donattığımız mezunlarımızı eczacılık camiasına kazandırmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu yıl fakültemizin kuruluşunun 10. yılı. 7 hocamızla başladığımız akademik hayatımızı şu an 30 akademisyenle, çok daha güçlü bir kadroyla sürdürüyoruz.” dedi.
Çalışma arkadaşlarına ve velilere teşekkür eden Dekan Gülay Şeren şu cümlelerle konuşmasını sonlandırdı: “Sevgili genç eczacılarımız, bu önemli günde tüm mesleki donanımlarla sizleri yeni hayatınıza uğurlamaktan mutluluk duyuyoruz.Trakya Üniversitesinin misyon ve vizyonu ile donanmış bireyler olarak bizleri mükemmel şekilde temsil edeceğinize inancımız tamdır.”
Rektör Yardımcısı Prof. Ahmet Hamdi Zafer, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun selam ve saygılarını ileterek başladığı konuşmasında “Trakya Üniversitesi, sağlık alanında köklü geleneği ve büyük bir geçmişi olan üniversitedir. Siz değerli öğrencilerimiz, bu geleneğin en genç fakültelerinden birinden mezun olsanız da alanlarında uzman hocalarımızın emek ve gayretleri, tam donanımlı eğitim imkânları ile sizi hayata ve mesleğe en iyi şekilde hazırladık. Yüz yüze eğitimlerimiz COVID-19 salgını nedeniyle sekteye uğramış olsa da online platformlar aracılığıyla eğitimlerimizi aralıksız sürdürdük. Bu noktada da Türkiye’nin en başarılı üniversitelerinden biri olduk. Sizlerin eğitim hayatlarınız devam ederken elde ettiği başarılar, hepimiz için gurur vesilesi oldu. Uluslararası yarışmalarda kazanmış olduğunuz bu başarılar, hayata geçirdiğiniz projeler ve iyilik hareketleriniz her zaman meslek hayatınızda önemli referans noktaları olacaktır.Kıymetli Hocalarım, bundan 5 yıl önce hayatlarında yeni bir dönemeci atlatmış ve yeni bir yolculuğa başlamış gençleri ilmek ilmek işleyerek bugün birer eczacı olarak uğurluyorsunuz. Öğrencilerimizin geleceğin örnek eczacıları olarak yetişmesinde göstermiş olduğunuz çaba ve başarılardan ötürü sizleri tebrik ederim. Sevgili veliler, gözünüzün nuru evlatlarınızı, emanetlerinizi bugün ülkemize, milletimize ve vatanımıza hizmet edecek, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak bireyler olarak yaşama uğurluyoruz. Öğrencilerimizin bugün bu noktaya gelmesinde büyük fedakârlıklarınız var. Bugün onların olduğu kadar sizin de gününüz. Sizleri tebrik ederim. Bu gurur sizin… Ve sevgili öğrenciler, bugün belki aramızdan fiziki olarak ayrılıyor olabilirsiniz ama biz sizi hiçbir zaman unutmayacağız. Trakya Üniversitesi ailesinin en kıymetli parçaları olarak her zaman bizleri temsil edeceksiniz. Başarılarınızla göğsümüz kabaracak, mutluluğunuz ile mutlu olacağız. Evinizi, Trakya Üniversitesini hiçbir zaman unutmayın. Hepinize hayatınızın bu yeni döneminde başarılar diliyorum.” dedi.
Tören, Eczacılık Fakültesi birincisi Ecz.