Eğitim
Giriş Tarihi : 30-12-2021 00:20   Güncelleme : 30-12-2021 00:20

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ EDEBİYAT FAKÜLTESİNDE MEZUNLAR KONUŞTU

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ EDEBİYAT FAKÜLTESİNDE MEZUNLAR KONUŞTU

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ EDEBİYAT FAKÜLTESİNDE MEZUNLAR KONUŞTU

Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Mütercim Tercümanlık Bölümü öğrencileri, akreditasyon süreci kapsamında eğitim ve öğretim kalitesini yükseltmek amacıyla mezunlarla bir araya geldi.
Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi tarafından “Mezunlar Konuşuyor” programı düzenlendi.  Mezunların kendi aralarındaki iletişimi ve üniversite ile bağlarını güçlendirmek, aynı zamanda mevcut öğrencilerle mezunları bir araya getirmek amacıyla düzenlenen etkinlikte, farklı sektörlerde çalışan mezunlar tecrübelerini paylaştılar.
 “Mezunlar Konuşuyor 1” etkinliğinde Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngilizce Mütercim Tercümanlık Programı mezunlarından İstanbul Üniversitesi Çeviribilim Bölümü öğretim elemanı Arş. Gör. Fatih İkiz, Türk Hava Yolları Kabin Memuru Yadigar Akyol ile Güngen Denizcilik ve Tic. A.Ş.’de çevirmen olarak görev yapan Çağla Gurbet konuşmacı olarak yer aldı.
Moderatörlüğünü İngilizce Mütercim Tercümanlık Programı öğrencisi Mertcan Okul’un yaptığı etkinlikte, öğrencilerin anket çalışmalarıyla önceden hazırladığı sorular konuklara yöneltildi. Etkinlikte, farklı sektörlerde edinilen tecrübeler ile lisans öğreniminde özellikle ikinci bir dil öğrenmenin faydaları konuşuldu.
“Mezunlar Konuşuyor 2” etkinliğine ise Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Mütercim Tercümanlık Bölümü mezunlarından Tüketici Elektroniği sektöründe Yerelleştirme Programı ve Proje Yöneticisi olarak çalışan Enes Balay, Alt Yazı Çeviri sektöründe serbest çevirmenlik yapan Oğuzhan Songur, Bilişim Sektöründe Yerelleştirme Uzmanı olarak görev yapan Soykan Ataman konuşmacı olarak katıldı.
Moderatörlüğünü İngilizce Mütercim Tercümanlık Programı öğrencisi Deniz Engin’in yaptığı etkinlikte mezunlar, öğrencilerin mezuniyet sonrası meslek yaşamına hazırlanmasına katkıda bulunacak bilgiler paylaştı.