Eğitim
Giriş Tarihi : 12-11-2021 20:10   Güncelleme : 12-11-2021 20:10

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ EDİRNE LİSESİ’NDEN YETİŞENLER DERNEĞİ, PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

EDİRNE LİSESİ’NDEN YETİŞENLER DERNEĞİ, PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ EDİRNE LİSESİ’NDEN YETİŞENLER DERNEĞİ, PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

Edirne Lisesi’nden Yetişenler Derneği (ELYD) tarafından, çeşitli alanlarda ülkemize hizmet eden başarılı Edirne Lisesi mezunlarını onurlandırmak amacıyla verilen “ELYD Büyük Ödülü”ne 2019 yılında layık görülen Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, ELYD Başkanı Atıl Erman ve Edirne Lisesi Müdürü Recep Şentürk’ü makamında ağırladı.
Trakya Üniversitesi, Edirne Lisesi ve ELYD’nin birlikte yürüttüğü çalışmalar ve yeni projelerle ilgili görüş alışverişinin yapıldığı ziyarette, kurumlar arasındaki iş birliğinin daha da güçlenerek devam edeceği vurgulandı.
Trakya Üniversitesi’nin pek çok alanda yürüttüğü çalışmalarla gurur duyduklarını belirten Atıl Erman ve Recep Şentürk, bu başarıda emeği geçen başta Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve üniversite yönetimi olmak üzere herkese teşekkür etti. Trakya Üniversitesi’nin, Edirne ve bölgenin sahip olduğu değerlerin geniş kesimlere ulaşmasında oldukça önemli bir rol üstlendiğini dile getiren Atıl Erman, “Trakya Üniversitesi, kentimiz ve ülkemiz için çok önemli bir kurum.

Bölgemizin gelişmesine ve kalkınmasına katkı sunacak bu tür projelerde Trakya Üniversitesi ile Edirne Lisesi’ni bir arada görmekten mutluluk duyuyoruz. Trakya Üniversitesi’nin her alandaki bilgi, birikim, tecrübe ve donanımlarından faydalanarak Edirne Lisesi’ne ve öğrencilerine önemli değerler kazandıracağına inanıyoruz.” dedi.
Geçmişten günümüze uzanan köklü tarihi ile Edirne Lisesi’nin her daim Türkiye’nin öncü liselerinden biri olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, bölgenin gelişmesine ve kalkınmasına katkı sunacak projeler üretmeye devam edeceklerini vurguladı. Edirne Lisesi ile olan iş birliği ve devam eden projeleri hakkında bilgiler veren Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, “3.3 milyon avroluk bütçesiyle türünün en yüksek bütçeli sınır ötesi iş birliği projesi olan ‘Mavi Büyüme için Sınır Ötesi İş Birliği: Mavi Büyüme Laboratuvarları’ projesinde, Bulgaristan’dan iki kurumun yanı sıra ülkemizin başarılı ve köklü kurumlarından Edirne Lisesi ile de birlikte hareket ediyoruz. Edirne Lisesi, çevresel koruma ve sürdürülebilir kalkınmanın sağlanması adına yürüttüğümüz bu projenin önemli paydaşlarından biri.Edirne Lisesi öğrencileri, çevrim içi ve eşzamanlı olarak Trakya Üniversitesi’nin mevcut laboratuvarlarında gerçekleştirilen uygulamalara dâhil olabilecek. Ayrıca, ‘Mavi Bilim Kafesi’ etkinliği ile Edirne Lisesi öğrencilerine, Trakya Üniversitesi’nin alanında yetkin akademisyenleri tarafından proje eğitimi ve danışmanlık desteği verilecek.” dedi. Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, “Edirne Lisesi bizim önemli bir değerimiz. Bugüne kadar yetiştirdiği nitelikli bireylerle yalnızca Edirne için değil, Türkiye için de gurur kaynağı. Trakya Üniversitesi olarak bizler de tarihi başarılarla dolu bu kadim lisenin, yeni başarı hikâyelerine imza atması için elimizden gelen çabayı göstermeye devam edeceğiz. Bu doğrultuda müziğe ilgi duyan, hayalinde müzik olan öğrencilerimizin de bu alanda gerçekleştireceği çalışmalarda kendilerine destek olmaya hazırız. Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın kapıları gençlerimize sonuna kadar açık.” ifadelerini kullandı.
Ziyaret, ELYD Başkanı Atıl Erman’ın derneğin son yayımlanan bülteninin takdimi ve günün anısına çekilen fotoğraf ile sona erdi..