Eğitim
Giriş Tarihi : 30-11-2021 18:36   Güncelleme : 30-11-2021 18:36

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ’NDEN “24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ SERGİSİ”

EĞİTİM FAKÜLTESİ’NDEN “24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ SERGİSİ”

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ’NDEN “24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ SERGİSİ”

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi Ana Bilim Dalı öğretim elemanları ve lisansüstü öğrencileri tarafından, 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel sergi düzenlendi.
Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde resim sergisi açtı. 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı sonrası Mehmet Akif Ersoy Fuaye Salonu’nda açılan sergiye Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun yanı sıra Eğitim Fakültesi Dekanı Sevinç Maden, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.
Sergi açılışında konuşan Doç. Dr. Aylin Gürbüz, pandemi nedeniyle uzun bir süre online olarak sergi yapmak zorunda kaldıklarını belirterek tekrar bir sergide buluşmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Sergi hakkında bilgi veren Doç. Dr. Aylin Gürbüz “Akademisyen ve öğrencilerin çalışmalarından oluşan sergide 19 eser yer alıyor. Sergi müziğinin hazırlanmasında emeği geçen Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Osman Musaoğlu, öğretim elemanları ve öğrencilerine teşekkür ederim. Onlar sayesinde sergimiz daha da anlamlı oluyor. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Onlar sayesinde bugün buradayız, iyi ki varlar.” dedi.
Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevinç Maden de sergide emeği geçenlere teşekkür ederek “Resim İş Öğretmenliği ve Müzik İş Öğretmenliği Ana Bilim Dallarımız hiç durmadılar. Pandemi sürecinde etkinliklerini çevrim içi de olsa sürdürdüler. Başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.” dedi.
Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ise 24 Kasım Öğretmenler Günü için birbirinden güzel etkinlikler düzenlediklerini belirterek “Çevrim içi gerçekleştirilen bir programın ardından üniversitemize hizmet etmiş akademik ve idari personeli takdir ettiğimiz ve hatırladığımız güzel bir vefa etkinliğine imza attık. Şimdi ise değerli akademisyenlerimizin ve öğrencilerimizin emekleri ile hazırlanan bir serginin açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu anlamlı serginin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nüzü kutluyorum.” şeklinde konuştu.
Açılış konuşmalarının ardından Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, sergiye katkı sunan akademisyenlere ve öğrencilere teşekkür belgesi takdim etti. Sergide Aslı Tayfun, Ayfer Uz, Aylin Gürbüz, Banu Dizdar, Derya Avcı Dağlıoğlu, Hanife Kiriş, İbrahim Dinçeli, Enis Şensever, Figen Girgin, Hasan Bıçkıcı, Lale Aslan, Mehtap Cömert, Mehtap Kodaman, Sümeyye Dursun, Şahin Mammadov, Şerife Bilgi, Tuğba Bayrakdar, Ümmühan Tutak ve Yusuf Nuş’un çalışmaları yer alıyor.