Eğitim
Giriş Tarihi : 30-11-2021 18:36   Güncelleme : 30-11-2021 18:36

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ’NDEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NE ÖZEL TATLI BİR ŞÖLEN

EĞİTİM FAKÜLTESİ’NDEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NE ÖZEL TATLI BİR ŞÖLEN

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ’NDEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NE ÖZEL TATLI BİR ŞÖLEN

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından bu yıl çeşitli etkinliklerle kutlanan “24 Kasım Öğretmenler Günü” tatlı bir şölenle sonlandı. Öğrencilerin okul bahçesinde yetiştirdiği bal kabaklarından hazırlanan tatlılar, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde ikram edildi.
Trakya Üniversitesi Okul Dışı Öğrenme Topluluğu öğrencilerinin, İsmail Hakkı Tonguç Yerleşkesi bahçesinde yetiştirdikleri bal kabaklarından, üniversitenin aşçıları tarafından kabak tatlısı hazırlandı. Öğrencilerin, okul dışındaki etkinliklerde yetiştirdikleri kabaklardan hazırlanan tatlılar, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla renkli bir şölenle öğrencilere ve öğretim üyelerine ikram edildi. 65 bal kabağıyla hazırlanan şölende 1500 kişilik kabak tatlısı hazırlandı.
Eğitim Fakültesi bahçesinde düzenlenen tatlı şölene Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevinç Maden, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Levent Doğan, Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ali İhsan Meşe, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
24 Kasım Öğretmenler Günü’nü, birbirinden farklı etkinliklerle kutladıklarını belirterek, bu etkinliklerin sonuncusunun kabak tatlısı ikramı olduğunu söyledi. Prof. Dr. Sevinç Maden, “Öğrencilerimizin arka bahçede okul dışındaki etkinliklerle yetiştirdikleri ürünler bu kabaklar. Kendi artezyenimizden aldığımız suyla kabakları yetiştirdik. Öğrencilerimizin yetiştirdikleri kabaklar, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından tatlı olarak hazırlandı ve ikram edildi. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.” şeklinde konuştu.
Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, konu ilgili yaptığı açıklamada “Bugün, Öğretmenler Günü’nü dört farklı etkinlikle kutluyoruz. Dolu dolu bir Öğretmenler Günü yaşıyoruz. Sabah başladığımız etkinliklerimizi geleneksel olarak düzenlendiğimiz bal kabağı tatlısı şöleniyle sonlandırıyoruz. Öğrencilerimizin okulun bahçesinde kendi emekleriyle ürettikleri kabaklarla bu tatlıların hazırlanması etkinliği daha anlamlı hale getiriyor. Bu nedenle öğrencilerimi tebrik ediyorum. Şölenin gerçekleşmesinde emeği geçen hocalarıma ve öğrencilerime teşekkür ederim.” dedi.