Eğitim
Giriş Tarihi : 08-07-2021 17:27   Güncelleme : 08-07-2021 17:27

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ: GÜMÜLCİNE TÜRK GENÇLER BİRLİĞİNDEN NE ZİYARET

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ: GÜMÜLCİNE TÜRK GENÇLER BİRLİĞİNDEN NE ZİYARET

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Sedat Hasan’ı makamında kabul etti.
Batı Trakya’da Türk nüfusun yoğun yaşadığı Gümülcine’de 1928’den bu yana Batı Trakyalı Türk gençlerinin kültürel, sanatsal, bilimsel ve sportif gelişimlerine destek veren Gümülcine Türk Gençler Birliğinin Başkanı Sedat Hasan, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile Rektörlük makamında bir araya geldi. Ziyarette Rektör Yardımcısı ve Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Murat Türkyılmaz ve Birlik Eğitim Danışmanı Cahit Halil de bulundu.
Trakya Üniversitesinin binlerce Batı Trakyalı Türk gencine kapılarını açtığını ve burada okuyan öğrencilerin aldıkları eğitimden büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Başkan Sedat Hasan yakın ilgisi ve desteklerinden ötürü Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na teşekkür etti.
Batı Trakya ve Trakya Üniversitesi arasındaki sevgi bağlarının karşılıklı olduğunu söyleyen Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Batı Trakyalı her 5 gençten 4’ü Trakya Üniversitesini tercih etmekte, burada eğitim almakta. Aynı şekilde Üniversitemizdeki uluslararası öğrencilerin çoğunluğunu Batı Trakyalı soydaşlarımız oluşturuyor. Edirne’de, Trakya Üniversitesinde eğitim görmek isteyen tüm gençlerimize kapılarımız sonuna kadar açık. Onları burada, Üniversitemizde görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Onların her sorunları ile yakından ilgileniyoruz, hayatlarını kolaylaştırarak sadece eğitimlerine odaklanmalarını istiyoruz. Sadece lisans değil lisansüstü düzeyde de Batı Trakyalı kardeşlerimize eğitim vermekteyiz. Aynı zamanda yönetim ve eğitimde de bizlere büyük değerler katan Batı Trakyalı hocalarımız ve çalışma arkadaşlarımız var.” şeklinde konuştu.
Birliğin faaliyetleri ve olası iş birlikleri ile uluslararası öğrenci başvuruları, Batı Trakyalı öğrencilerin eğitimleri ile ilgili görüş alışverişi yapılan ziyaret, hediye takdimi ile sona erdi.