Eğitim
Giriş Tarihi : 13-12-2021 18:42   Güncelleme : 13-12-2021 18:42

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ II. ULUSLARARASI OSMANLI İZLERİ SEMPOZYUMU DÜZENLENECEK

II. ULUSLARARASI OSMANLI İZLERİ SEMPOZYUMU DÜZENLENECEK

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ II. ULUSLARARASI OSMANLI İZLERİ SEMPOZYUMU DÜZENLENECEK

Trakya Üniversitesi Osmanlı Medeniyeti Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (OSMER) tarafından düzenlenen Uluslararası Osmanlı İzleri Sempozyumu’nun ikincisi, “Balkanlar” teması ile 17-18 Aralık 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek.
Osmanlı medeniyetine ev sahipliği yapmış, jeopolitik ve jeostratejik konumu nedeniyle tarih boyunca önemini korumuş Balkan coğrafyasında, Osmanlı’nın izlerini gün yüzüne çıkarmak ve dünü bugüne, bugünü de yarına aktarmak amacıyla düzenlenecek sempozyuma yurt içinden ve yurt dışından birçok bilim insanı katkı sunacak.
Ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın çağrılı konuşmacı olarak katılacağı sempozyum, 17 Aralık’ta saat 10.00’da başlayacak. Microsoft Teams üzerinden çevrim içi gerçekleştirilecek etkinliğe posterde yer alan QR kod veya aşağıdaki bağlantı yolu ile katılım sağlanabilecek.
Sempozyum kapsamında ayrıca, 16 Aralık 2021 Perşembe günü saat 14.00’te Balkan Kongre Merkezi’nde hat ve tuğra sanatının önemli isimlerinden İsmet Keten’in eserlerinden oluşan “Balkanlarda Osmanlı İzleri” fotoğraf sergisinin açılışı yapılarak sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
Katılım bağlantısı: https://www.kisa.link/PyRy