Eğitim
Giriş Tarihi : 15-12-2021 10:57   Güncelleme : 15-12-2021 10:57

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLE TRAKYA KALKINMA AJANSI ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLE TRAKYA KALKINMA AJANSI ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLE TRAKYA KALKINMA AJANSI ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

Trakya Üniversitesi ile Trakya Kalkınma Ajansı arasında “Karma Yöntem Araştırmalarında Nitel ve Nicel Analiz Eğitimi” projesinin imza töreni gerçekleştirildi.
Trakya Üniversitesi Uzunköprü Meslek Yüksekokulu tarafından hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 2021 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanan “Karma Yöntem Araştırmalarında Nitel ve Nicel Analiz Eğitimi” projesinin sözleşmesi imzalandı. Trakya Üniversitesi Rektörlüğü’nde gerçekleşen törende sözleşmeye Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin imza attı.
Trakya Üniversitesi ile Trakya Kalkınma Ajansı arasında eğitim alanında iş birliğine yönelik yapılan protokolün Uzunköprü Meslek Yüksekokulunda görevli öğretim elemanlarına mesleki ve akademik anlamda katkı sağlaması hedefleniyor.
Karma yöntem araştırmalarının genel yapısının açıklanmasını, nitel ve nicel araştırma yöntemlerinin teorik ve uygulama çalışmalarını içeren teknik destek kapsamında 20 akademisyen, 6 gün boyunca toplam 42 saat eğitim alacak. Nitel analizin uygulanmasında MAXQDA programı, nicel analizin uygulamasında ise SPSS programı eğitimleri verilecek.
Teknik desteğin sağlanması ile eğitim alacak akademisyenler, bilgi ve becerilerini diğer okullardaki öğretim elemanları ve öğrencilere sunabilecek, ortak araştırma ve çalışmalarda yer alabilecek. Bu kapsamda gerçekleştirilen eğitimin, çarpan etkisi ile eğitime katılmayan akademisyenlere ve öğrencilere doğru yayılması bekleniyor.
Destek kapsamında düzenlenecek eğitimler, üniversite genelinde yürütülecek bilimsel araştırmalarda daha iyi bir araştırma modeli oluşturulması ve daha nitelikli analizler yapılarak ortaya konan akademik yayınların kalitesinin artırılmasına da önemli bir katkıda bulunacak.
İmza töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, protokolün hayırlı olması temennisinde bulunarak Trakya Kalkınma Ajansı’na ve Genel Sekreteri Mahmut Şahin’e eğitime verdikleri destekler için teşekkür etti.
Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin de bölgenin gelişmesi ve kalkınması için önem arz eden konularda kurumlara destek olmaya devam ettiklerini belirterek, projenin hayırlı olmasını diledi.