Eğitim
Giriş Tarihi : 07-10-2021 18:20   Güncelleme : 07-10-2021 18:20

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ NDE EDİRNE’NİN MANEVİ İKLİMİ KONUŞULACAK

Trakya Üniversitesi ve İslami İlimler Araştırma Vakfı (İSAV) iş birliğinde Balkan Kongre Merkezi’nde 14-15 Ekim 2021 tarihlerinde “Uluslararası Edirne’de Tasavvufi Hayat ve Hasan Sezâî-yi Gülşenî Sempozyumu” düzenlenecek

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ NDE EDİRNE’NİN MANEVİ İKLİMİ KONUŞULACAK

Trakya Üniversitesi ve İslami İlimler Araştırma Vakfı (İSAV) iş birliğinde Balkan Kongre Merkezi’nde 14-15 Ekim 2021 tarihlerinde “Uluslararası Edirne’de Tasavvufi Hayat ve Hasan Sezâî-yi Gülşenî Sempozyumu” düzenlenecek.
Trakya Üniversitesi ve İSAV iş birliğinde hayata geçecek sempozyumda irfani bakış açısının canlılığını korunması bilinciyle başta Hasan Sezâî-yi Gülşenî olmak üzere Edirne ve çevresinde yaşamış olan manevi mimarları anmak ve düşüncelerinin gelecek nesillere aktarılması amaçlanıyor. Türkiye’nin ve Balkanların farklı bölgelerinden gelen akademisyen ve araştırmacıların kaleme alacağı 59 bildirinin sunulacağı sempozyumun açılış oturumu Balkan Kongre Merkezi’nde düzenlenirken bildiriler çevrim içi ortamda sunulacak.
Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İSAV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Salih Tuğ ve Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Kılıç’ın düzenleme kurulu başkanlığı görevini üstlendiği sempozyum, Trakya Üniversitesinin sosyal medya hesaplarından canlı olarak takip edilebilecek.