Eğitim
Giriş Tarihi : 19-10-2021 21:53   Güncelleme : 19-10-2021 21:53

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ NDEN 1. TRAKYA PET FEST’E KATKI

TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDEN 1. TRAKYA PET FEST’E KATKI

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ NDEN 1. TRAKYA PET FEST’E KATKI

Trakya Üniversitesi, Keşan Belediyesi, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile KE-HAYKO iş birliğinde patili dostlarımız için 1. Trakya Pet Fest düzenlendi. TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un da katıldığı festivalde sokak hayvanları barınağı da açıldı.
Trakya’nın en büyük ve en kapsamlı bakımevi olan Keşan Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi, Pati Park ve KE-HAYKO Hayvan Parkı’nın açılışının gerçekleştirildiği Pet Fest’e TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Edirne Valisi Ekrem Canalp, AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu Başkanı Mustafa Yel, Keşan Kaymakam Vekili Ekrem Güngör katılırken Trakya Üniversitesini temsilen Keşan MYO Müdürü Süleyman Kök, Genel Sekreter Yardımcısı ve SKS Daire Başkanı Öğr. Gör. Burak İşçimen ile Veterinerlik bölümü hocaları, öğrencileri ve çok sayıda hayvan sever katıldı.
Festivale Keşan MYO Damgası
Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’nin yapım aşamalarında ve Trakya Pet Fest organizasyonunda yer alan Keşan Meslek Yüksekokulu Laborant ve Veteriner Sağlık Programından Öğr. Gör. Hikmet Titrek festivalin 1. gününde gerçekleştirilen “Patili Dostlar Güzellik Yarışması”nda jüri üyesi olarak görev aldı. Festivalde öğrenciler, Müdür Doç. Dr. Süleyman Kök, Öğr. Gör. Hikmet Titrek, Öğr. Gör. Hatice Ayyıldız ve Yüksekokul Sekreteri Ürküş Eren’in katkıları ile hazırlanan “Hatıra Panosu”na yer verildi. Öğr. Gör. Hatice Ayyıldız “Biyoçeşitlilik Mirasımız Yerli Evcil Hayvan Genetik Kaynaklarımız” konulu poster, Yüksekokul Sekreteri Ürküş Eren ise “Hayvan Sevgisi” konulu karakalem resim sergisi ile festivale katkı sağladı.
Keşan Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi açılış töreninde, TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop tarafında, Keşan Meslek Yüksekokulu adına Müdür Doç. Dr. Süleyman Kök’e plaket verildi. Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da 1.Trakya Pet Fest etkinliğine katkılarından dolayı Öğr. Gör. Hikmet Titrek, Öğr. Gör. Hatice Ayyıldız ve Yüksekokul Sekreteri Ürküş Eren’e teşekkür plaketi takdim etti.
Bir Damga da Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığından…
Festivale ve festival kapsamında açılışı yapılan Bakımevi ve Pati Park’a Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (SKS) da destek verdi. Keşan Belediyesi ve SKS, ortak kültürel ve sosyal etkinlikler gerçekleştirerek patili dostlarımız için sürdürülebilir bir ortam hazırlayacak.
TÜÇEK, TÜHAD, TEMA gibi hayvan dostu ve çevreci topluluklarla sahada olacaklarını söyleyen Trakya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı ve SKS Daire Başkanı Öğr. Gör. Burak İşçimen “Topluluklarımız ile sahada olacağız. Keşan Belediyesi ile ortak sempozyum, söyleşi ve çalıştay yapmayı düşünüyoruz. Türkan Sabancı Kültür Merkezi’nin yanında oluşturacağımız Patili Bahçe ile Keşan’da açılan hayvan barınağını kardeş park yapacağız ve bu parkımızı öğrencilerimize emanet edeceğiz. Öğrencilerimiz için patili dostlarımızı besleyebileceği ve onların yaşamımızın bir parçası oldukları bilincini gösterecek etkinlikler düzenleyebileceği bir alan oluşturacağız. Keşan Belediyesi, bizim yapacağımız Patili Bahçemizi güzelleştirirken Üniversitemiz ve topluluklarımız da Keşan’daki barınağın sürdürülebilir olması için elinden geleni yapacak.” dedi.