Eğitim
Giriş Tarihi : 06-01-2022 02:10   Güncelleme : 06-01-2022 02:10

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERDEN, ÖZEL GEREKSİNİMİ OLAN BİREYLER YARARINA KERMES

ÖĞRENCİLERDEN, ÖZEL GEREKSİNİMİ OLAN BİREYLER YARARINA KERMES

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERDEN, ÖZEL GEREKSİNİMİ OLAN BİREYLER YARARINA KERMES

İpsala Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, anlamlı bir etkinliğe imza attı. Öğrenciler, özel gereksinimi olan bireyler yararına kermes düzenledi.
Trakya Üniversitesi İpsala Meslek Yüksekokulu, İpsala Kaymakamlığı ve İpsala Belediyesi iş birliğinde ilçede bulunan özel bakım merkezindeki özel gereksinimi olan bireyler yararına kermes düzenlendi.
İpsala Meslek Yüksekokulunda düzenlenen kermese İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal, İpsala Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hayati Arda, bakım evi çalışanları, STK temsilcileri ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
İpsala MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hayati Arda konuşmasında “Öğrencilerimiz, bu etkinlik ile sosyal sorumluluk adına önemli bir davranış sergilediler. Özel gereksinimi olan bireylere bir nebze de olsa faydalı olabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu konuda farkındalık oluşturarak toplumun her kesimine ulaştıran öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Bu tür etkinliklerin çoğalmasını dilerim.” ifadelerini kullandı.
İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal da her zaman özel gereksinimi olan bireylerin yanında olduklarını vurgulayarak kermesin hayırlı olması temennisinde bulundu.
Kermeste ayrıca LÖSEV yararına da stant açılarak öğrencilere gönüllülük hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.