Eğitim
Giriş Tarihi : 03-12-2021 16:50   Güncelleme : 03-12-2021 16:50

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ DOÇ. DR. ERDOĞAN BULUT’A 3 ÖDÜL BİRDEN

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ DOÇ. DR. ERDOĞAN BULUT’A 3 ÖDÜL BİRDEN

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ DOÇ. DR. ERDOĞAN BULUT’A 3 ÖDÜL BİRDEN

Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdoğan Bulut, yaptığı çalışmalarla hem ulusal hem de uluslararası alanda ödüle layık görüldü.
Doç. Dr. Erdoğan Bulut, Uluslararası İşitme Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Miami Universitesi Kulak Enstitüsü’nün ortak yürüttüğü çalışmalar kapsamında, Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida Eyaletinde düzenlenen Florida Kulak Burun Boğaz Kongresi’nde sunduğu “iTRAQ-based Quantitative Proteomic Analysis of Ex-Vivo Model of Cochlear Implant Trauma” ve “A Neurogenic Small Molecule Provides Otoprotection for Noise Induced Trauma in a Rat Model” başlıklı çalışmaları ile 1’incilik ve 2’ncilik ödülü olmak üzere iki ayrı ödüle layık görülerek uluslararası anlamda önemli bir başarıya imza attı.
Doç. Dr. Erdoğan Bulut, Uluslararası İşitme Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin Medeniyet Üniversitesi ile yaptıkları ortak çalışmalar kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde düzenlenen 42. Ulusal Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi’ne katılarak sunduğu “Hipokloröz Asidin Ototoksisite Etkisinin Hayvan Modeli Üzerinde Araştırılması” başlıklı çalışmasıyla da 3’üncülük ödülününün sahibi oldu.
Yaptığı çalışmalarla 2 uluslararası ve 1 ulusal olmak üzere toplamda 3 ödül alma başarısı gösteren öğretim üyemiz Doç. Dr. Erdoğan Bulut’u tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.