Eğitim
Giriş Tarihi : 25-08-2021 22:30   Güncelleme : 25-08-2021 22:30

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ÖZEL YETENEKLİLER EĞİTİM MERKEZİ ULUSLARARASI PROJEDE YER ALIYOR

Trakya Üniversitesi Özel Yetenekliler Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi, uluslararası kapsamda gerçekleştirilecek projenin içerisinde yer alarak araştırmanın Türkiye boyutunu üstlendi

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ÖZEL YETENEKLİLER EĞİTİM MERKEZİ ULUSLARARASI PROJEDE YER ALIYOR

Trakya Üniversitesi Özel Yetenekliler Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi, uluslararası kapsamda gerçekleştirilecek projenin içerisinde yer alarak araştırmanın Türkiye boyutunu üstlendi.
Türkiye, Güney Kore, ABD ve Fransa’da eş zamanlı olarak yürütülecek “Implications of Family and Personal Dimensions on the Development of 21st-Century Skills (Aile ve Kişisel Boyutların 21. Yüzyıl Becerilerinin Gelişimine Etkileri)” başlıklı projede özellikle yaratıcılık becerisinin gelişimine etki eden faktörlerin kültürler arası bağlamda incelenmesi hedeflenmektedir. Projede Emporia State University Great Plains Center for Gifted Studies Direktörü Prof. Dr. Connie Phelps, Fransa Universite de Paris’ten Prof. Dr. Todd Lubart, Soongsil University Gifted Education Research Institute Direktörü Prof. Dr. Kyung Hwa Lee yer alırken Türkiye’yi ve Trakya Üniversitesini Özel Yetenekliler Eğitim Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Fatih Dereli temsil edecek.