Eğitim
Giriş Tarihi : 11-10-2021 20:14   Güncelleme : 11-10-2021 20:14

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ÖZLEM BİTİYOR, TOPLULUKLAR BULUŞUYOR

Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığının gelenekselleşen Topluluklar Buluşuyor etkinliği, bir yıllık aranın ardından 12-14 Ekim 2021 tarihleri arasında düzenlenecek

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ÖZLEM BİTİYOR, TOPLULUKLAR BULUŞUYOR

Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığının gelenekselleşen Topluluklar Buluşuyor etkinliği, bir yıllık aranın ardından 12-14 Ekim 2021 tarihleri arasında düzenlenecek.
Öğrenciler ile sosyal, kültürel ve akademik gelişim açısından önemli bir yer tutan toplulukları bir araya getiren Topluluklar Buluşuyor etkinliği, pandemi nedeniyle zorunlu olarak verilen bir yıllık aranın ardından yeniden hayata geçiriliyor. “Sana göre mutlaka bir topluluk vardır.” mottosuyla hareket eden SKS, 42 bin öğrenci ile 100’den fazla etkinliği üç gün sürecek programda bir araya getiriyor. Bu yıl bir festival havasında düzenlenecek buluşmada toplulukların organizasyonlarının yanı sıra Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, Tekirdağ Gezici Kütüphanesi, Deprem Simülasyon Tırı, 3D Arama Kurtarma Eğitimleri, Kızılay, Orman İşletme Müdürlüğü, Yeşilay, Keşan Belediyesi, Koku Kültürü ve Turizm Derneği gibi festival alanında birçok sürpriz yer alacak.
Öğrenciler için dolu dolu üç günlük bir program düzenlediklerini ifade eden Genel Sekreter Yardımcısı ve SKS Daire Başkanı Öğr. Gör. Burak İşçimen “Öğrencilerimizi çok özledik. Özlemi dindirmek ve onlara bir hoş geldiniz hediyesi vermek amacıyla bu yıl topluluk buluşmalarımızı bir festivale çevirdik. Trakya Üniversitesi ve Edirne’nin bir araya geleceği, topluluklarımızın yanı sıra şehrimizde yer alan kamu kurum ve kuruluşları ile Ülkemizin farklı noktalarından gelen birçok sürprizi öğrencilerimizle buluşturacağız. Bisiklet turu, fidan dikimi gibi birçok etkinliğin düzenleneceği üç gün sürecek bu festivale tüm öğrencilerimizi davet ediyor ve topluluklarımız ile bir araya gelmelerini temenni ediyorum. Çünkü size göre mutlaka bir topluluk vardır.” dedi.
Öğr. Gör. Burak İşçimen, tüm projelerinde olduğu gibi topluluklar ile öğrencileri bir araya getirecek bu etkinliğe de desteğini esirgemeyen Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Yapı İşleri Daire Başkanlığına teşekkür etti.