Eğitim
Giriş Tarihi : 09-11-2021 20:14   Güncelleme : 09-11-2021 20:14

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖR YARDIMCISI PROF. DR. MURAT TÜRKYILMAZ, BULGARİSTAN’DA TEMASLARDA BULUNDU

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖR YARDIMCISI PROF. DR. MURAT TÜRKYILMAZ, BULGARİSTAN’DA TEMASLARDA BULUNDU

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖR YARDIMCISI PROF. DR. MURAT TÜRKYILMAZ, BULGARİSTAN’DA TEMASLARDA BULUNDU

Balkanları kendine sevda edinen Trakya Üniversitesi, bölgeye yönelik temaslarına devam ediyor. Prof. Dr. Murat Türkyılmaz içlerinde Smolyan, Nedelino, Maden ve Devin şehirlerinin bulunduğu bir ziyaret programı gerçekleştirdi.
Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Murat Türkyılmaz’a Filibe Başkonsolosu Korhan Küngerü ve Filibe Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Mehmet Ali Erdem’in de eşlik ettiği ziyaretlerin ilk ayağında Smolyan (Paşmaklı) Valisi Stefan Sabrutev, Belediye Başkanı Nikolay Melemov, Müftü Necmi Dıbov, Ticaret Sanayi Odası İcra Müdürü Rabia Köseva ve bölgenin iş adamları ile bir görüşme gerçekleştirildi.
Smolyan’ın ardından Prof. Dr. Murat Türkyılmaz ve Türk heyeti sırasıyla Rodoplarda Dostluk ve Kültür Paylaşımı Derneği Başkanı Mediha Zaimova, Nedelino (Uzundere) Belediye Başkanı Boyan Kehayov, Maden Belediye Başkanı Fahri Mollaysenov, Palas Belediye Başkanı Rumen Pehlivanov, Devin Belediye Başkanı Zdravko İvanov’u ziyaret etti. Ziyaretlerde Trakya Üniversitesi tanıtımı, eğitim ve sağlık alanında sunulan imkânlar ile bölge halkının buluşturulması, stajlar başta olmak üzere sunulacak tüm imkânlar görüşüldü.
Türk Heyetinin Ziyareti Basında Yankı Buldu
Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türkyılmaz ve Filibe Başkonsolosu Korhan Küngerü’nün Türkiye ve Bulgaristan arasındaki ilişkileri geliştirecek, sınır ötesi yeni iş birliklerine kapı aralayacak ziyareti, Bulgaristan basınında yer aldı.
Haberler için:
https://www.bia-bg.com/news/view/29218/
http://www.24smolian.com/2021/10/blog-post_44.html
https://www.haskovo.net/news/527090/generalniyat-konsul-na-turtsiya-poseti-i-rudozem
http://m.focus-news.net/?action=news&id=2908287
https://www.smolyan.bg/bg/news/view/5034

Областният управител Стефан Сабрутев се срещна с Генералния консул на Република Турция в Пловдив  Корхан Кюнгерю


https://dariknews.bg/regioni/Smolyan/oblastniiat-upravitel-na-smolian-se-sreshtna-s-generalniia-konsul-na-turciia-2286860
https://sm.government.bg/news/2993-oblastniyat-upravitel-stefan-sabrutev-se-sreshtna-sgeneralniya-konsul-na-republika-turciya-v-plovdiv–korhan-kyungeryu