Eğitim
Giriş Tarihi : 07-04-2021 21:43   Güncelleme : 07-04-2021 21:43

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ: TEKNOPARK VE DESTEX DİGİTAL İŞ BİRLİĞİ İLE DÜNYANIN VE TÜRKİYE’NİN İLK “PORTUMA” PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Trakya Üniversitesi‘nin araştırma ve sanayi ile iş birliği yetkinliğine önemli ölçüde katkıları olan Teknopark, küresel boyutta attığı büyüme adımlarına bir yenisini daha ekledi

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ: TEKNOPARK VE DESTEX DİGİTAL İŞ BİRLİĞİ İLE DÜNYANIN VE TÜRKİYE’NİN İLK “PORTUMA” PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Trakya Üniversitesi‘nin araştırma ve sanayi ile iş birliği yetkinliğine önemli ölçüde katkıları olan Teknopark, küresel boyutta attığı büyüme adımlarına bir yenisini daha ekledi.

Türk sanayisinin ihtiyaç duyduğu yüksek katma değerli ürünlerin üretilmesi ve geliştirilmesi ile yerli ve milli üretim seferberliğine her geçen gün yeni katkılar hazırlayan Trakya Üniversitesi Teknopark, dijital reklamcılık alanında global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Destex Dijital ile dünya ve Türkiye pazarında bir ilki gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Türkiye’nin yüksek teknoloji merkezi Trakya Üniversitesi Teknopark ve Google Premier Partner Ajansı Destex Digital iş birliğinde hayata geçecek “Portuma” projesi ile Türkiye ve dünyada oyun sektörü ile reklam sektörü ilk kez aynı platformda buluşacak.

Bütün oyunları kapsayan ilk platform

Trakya Üniversitesi Teknopark bünyesinde geliştirilecek olan yeni proje, dünya oyun piyasasında bütün oyunların reklam alanlarını kiralayabilen ilk platform olma özelliğini taşıyacak.

En doğru reklam alanları belirlenecek

Portuma, mükemmel oyun deneyimi ile sektörel bazda markalara en doğru tercihi sunmayı amaçlıyor. Kullanıcıların demografik bilgilerine yönelik istatistikler incelenerek markalar için en doğru reklam alanları belirlenebilecek. Yeni proje ile dikkatleri üzerine toplayan Trakya Üniversitesi Teknopark ve Google Premier Partner Ajansı Destex Digital, her geçen gün gelişen oyun sektörüne yeni bir boyut kazandırmaya hazırlanıyor.

Süreçler KVKK’ya uygun

Reklam alan firmalar, oyun kullanıcılarının KVKK kapsamında paylaşılabilecek verilerini (demografik, lokasyon, ilgi alanları, kullanım süresi, kişisel iletişim bilgileri) reklam verenlerle “Portuma” aracılığıyla paylaşabilecek. Reklam veren firmalar platformda toplanan istatistikleri, kendi markalarıyla en çok uyuşan oyunu seçip reklam verebilecekler. Proje sayesinde oyun sektöründe dünyada alternatif reklam verenler ile oyun firmalarını bir araya getirebilen inovaktif bir sistem oluşturulması hedefleniyor.

Projenin adı Portuma

Proje ve söz konusu iş birliğine ilişkin açıklamalarda bulunan Trakya Üniversitesi Teknopark A.Ş. Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özgür Özdemir, “Oyun firmalarının oyun içi reklam alanlarının pazarlamasını sağlamak için Trakya Üniversitesi Teknopark’ta yürütülecek olan Portuma projesi, dünyanın tüm oyun firmalarının ekosisteme dahil olup birçok reklam verenden reklam alabileceği bir platform olacak. Oyun konsol firmaları, mobil oyun üreticileri ve bilgisayar oyun üreticileri bundan sonraki süreçte oyunlarını hem satıp hem de oyun içi reklam alabilecekler. Trakya Üniversitesi Teknopark ile Destex Dijital arasında geliştirilecek olan proje, dünya oyun piyasasında bütün oyunların reklam alanlarını kiralayabilen ilk platform olma özelliğini taşıyacak” dedi.