Eğitim
Giriş Tarihi : 30-12-2021 20:30   Güncelleme : 30-12-2021 20:30

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ TÜB 19. ALT KURUL VE ALT ÇALIŞMA GRUPLARI & MEYOK TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI

TÜB 19. ALT KURUL VE ALT ÇALIŞMA GRUPLARI & MEYOK TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ TÜB 19. ALT KURUL VE ALT ÇALIŞMA GRUPLARI & MEYOK TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI

Trakya Üniversiteler Birliği (TÜB) 19. Alt Kurul ve Alt Çalışma Grupları & MEYOK Temsilcileri Toplantısı gerçekleştirildi.
Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde çevrim içi düzenlenen toplantıya Kırklareli Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve TÜB Alt Kurul Dönem Başkanı Prof. Dr. Ünal Çağlar, Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türkyılmaz, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Okhan Akdur, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Çakıcı, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Celalettin Yanık, TÜB Genel Sekreteri ve Kırklareli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Atalay ile TÜB Alt Çalışma Gruplarında yer alan akademisyenler ve idari personeller katıldı.
Toplantının açılışında konuşan Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türkyılmaz, Trakya Üniversiteler Birliği’nin başarılı çalışmalara imza attığına vurgu yaparak küresel salgın sebebiyle yüz yüze gerçekleştirilemeyen toplantıların en kısa sürede yüz yüze yapılması temennisinde bulundu.
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Okhan Akdur konuşmasında TÜB’ün, üniversitelerdeki eğitim – öğretim kalitesinin geliştirilmesi ile bölgesel ve ulusal kalkınmaya katkı sağlaması bakımından önem arz ettiğini ifade etti. TÜB’ün 10. yılını kutlamaya hazırlandığını da anımsatan Prof. Dr. Orhan Akdur, bunun diğer üniversiteler için örnek teşkil ettiğini dile getirdi.
Pandemiye rağmen 2021 yılında TÜB bünyesinde çevrimiçi olarak çok sayıda verimli etkinlikler düzenlendiğine dikkat çeken Kırklareli Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve TÜB Alt Kurul Dönem Başkanı Prof. Dr. Ünal Çağlar ise “2022 yılında da ülkemize, bölgemize ve üniversitelerimize katkı sağlayacak çalışmalar yapacağımıza dair inancım sonsuz.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Çakıcı, gerçekleştirilen toplantının başarılı ve verimli geçmesini diledi. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Celalettin Yanık da toplantının düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek başarı dileklerini paylaştı.
TÜB Genel Sekreteri Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Atalay ise alt çalışma gruplarının çalışma usul ve esaslarıyla ilgili bilgiler vererek toplantının gündem maddelerini katılımcılarla paylaştı.
Üye üniversitelerin çalışmalarını daha etkin bir şekilde yaymak, bölgedeki kalkınmaya destek olarak birlik üyesi üniversiteler arasındaki iş birliğini ve dayanışmayı arttırmak amacıyla çalışmalar yapan ulusal kalkınmanın yerel aktörlerinden TÜB’ün 19. Alt Kurul Toplantı Gündemini, 2022 yılı yapılacak olan akademik, bilimsel, sosyal ve kültürel etkinlikler oluşturdu.
Toplantı, Alt Kurul Değerlendirme ve Kapanış oturumlarının ardından sona erdi.