Eğitim
Giriş Tarihi : 12-11-2021 20:11   Güncelleme : 12-11-2021 20:11

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ TÜRKİYE’NİN İLK KALİTE VE STRATEJİ DERGİSİ ’NDEN…

TÜRKİYE’NİN İLK KALİTE VE STRATEJİ DERGİSİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDEN…

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ TÜRKİYE’NİN İLK KALİTE VE STRATEJİ DERGİSİ ’NDEN…

Akademik dergicilikte marka olma hedefine emin adımlarla ilerleyen Trakya Üniversitesi’nin 18’inci, Türkiye’nin ise kalite ve strateji alanında ilk akademik dergisi “Kalite ve Strateji Yönetimi”nin ilk sayısı Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na takdim edildi.
Trakya Üniversitesi Kalite ve Strateji Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Sedef Zeyrekli Yaş, Müdür Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Işıl Usta Kara ve Dr. Öğr. Üyesi Serol Karalar, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyaret ederek ilk sayısı yayımlanan Kalite ve Strateji Yönetimi Dergisi’ni takdim ettiler.
Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Trakya Üniversitesi’nin, hayata geçirdiği farklı ve sistematik çalışmalarla kalite ve strateji konusunda her geçen gün kendini geliştirdiğini ve önemli yol kat ettiğini belirterek, “Trakya Üniversitesi olarak kalite ve stratejik yönetim anlayışı her alanda önceliğimiz. Bu nedenle değerli hocalarımın sorumluluğunu üstlendiği Kalite ve Strateji Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezimiz de bizler için çok değerli. Uzun zamandır kalite ve strateji alanında akademik düzeyde ve profesyonelce çalışıyoruz. Bu çalışmalardan edindiğimiz tecrübeleri, yayın hayatına başlayan dergimiz aracılığıyla tüm Türkiye ile paylaşacak olmanın heyecanı içerisindeyiz. “Kalite ve Strateji Yönetimi” isimli dergileri ile Türkiye’de bir ilke imza atan, üniversitemize bu gururu yaşatan Merkez Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Sedef Zeyrekli Yaş başta olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.” dedi.
Alanında Türkiye’nin ilk ve tek akademik dergisi olan Kalite ve Strateji Yönetimi’nin ilk sayısına; Hakan Gökgöz “Rekabet Stratejileri Kapsamında Geleneksel Havayolu İşletmelerinin Uyguladıkları Yolcu Sadakat Programlarının İncelenmesi”, Sedef Zeyrekli Yaş “Toplam Kalite Yönetimi Anlayışının Sağlık Hizmetlerinde Uygulanması”, Burçak Soyer ve Mahmut Güler “Yükseköğretimde Yeniden Yapılanma: Türk Yükseköğretiminde Kalite Güvencesi Sisteminin Gelişimi”, Gonca Uludağ Mehmet Bora ve Sena Çatal “Türk Yükseköğretiminde Kalite Güvencesi Sistemi ve Öğrenci Katılımının Önemi”, Evin Aslan “Kitap Tanıtımı: Sağlık Kurumlarında Stratejik Yönetim” başlıklı makale ve yazıları ile katkı sağladı.
Kalite ve Strateji Yönetimi dergisi; Trakya Üniversitesi Kalite ve Strateji Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde yılda iki defa (Ocak-Temmuz) yayımlanan uluslararası hakemli bir dergi. Yayımlanan makaleler için yazar/yazarlardan herhangi bir ücret talep edilmiyor. Derginin sahipliğini Merkez adına Dr. Öğr. Üyesi Sedef Zeyrekli Yaş, baş editörlüğünü Dr. Öğr. Üyesi Serol Karalar, editörlüğünü ise Dr. Öğr. Üyesi Işıl Usta Kara üstleniyor.