Eğitim
Giriş Tarihi : 06-12-2021 15:07   Güncelleme : 06-12-2021 15:07

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ TÜTAGEM’DE DEVİR TESLİM TÖRENİ

TÜTAGEM’DE DEVİR TESLİM TÖRENİ

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ TÜTAGEM’DE DEVİR TESLİM TÖRENİ

Trakya Üniversitesi Teknoloji Araştırma ve Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne (TÜTAGEM) Prof. Dr. Hakkı Mevlüt Özcan’ın atanması nedeniyle Rektörlük makamında devir teslim töreni düzenlendi.
Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Rektör Yardımcısı Murat Türkyılmaz’ın katıldığı devir teslim töreninde TÜTAGEM yönetiminde bayrak değişimi gerçekleştirildi. 2019 yılından bu yana TÜTAGEM Müdürü olarak görevini sürdüren Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şaban Aktaş görevi aynı zamanda Kariyer Merkezi Müdürlüğünü de yürüten Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakkı Mevlüt Özcan devretti.
Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu kurum içerisinde birlikte uyum içerisinde çalışmanın önemine vurgu yaparak “Değerli Şaban Hocama emeklerinden ve başarılı yöneticiliğinden ötürü teşekkür ederim. Bundan sonra da bilgi ve birikimini yeni yönetimle paylaşılmasını ve yeni yönetime desteklerinin sürmesini temenni ediyorum. Hakkı Mevlüt Hocama da yeni görevinde başarılar dilerim. Kariyer Merkezi’ndeki başarılı yönetimini TÜTAGEM Müdürü olarak da sürdüreceğine inanıyorum.

Bu anlamda değerli Hakkı Mevlüt hocamın devraldığı bayrağı daha ileriye taşıyacağına inanıyorum.” dedi.
Prof. Dr. Şaban Aktaş görev yaptığı süre zarfındaki destekleri için Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na teşekkür ederek, yeni görevinde Prof. Dr. Hakkı Mevlüt Özcan’a başarılar diledi. Prof. Dr. Şaban Aktaş TÜTAGEM’e olan desteklerinin her zaman devam edeceğini ifade ederek, Fizik Bölümü’ndeki araştırmalarına yoğunlaşacağını ve Trakya Üniversitesine yayınları ve projeleri ile katkı vermeye çalışacağını belirtti.
Prof. Dr. Hakkı Mevlüt Özcan TÜTAGEM Müdürü olarak görevlendirilmesinden dolayı, Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türkyılmaz başta olmak üzere üniversite yönetimine teşekkür ederek “TÜTAGEM’de görev alan, alanlarında deneyimli çalışma arkadaşlarımla birlikte üniversitemiz hedefleri doğrultusunda TÜTAGEM’i en iyi yerlere getirmenin gayreti içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.
PROF. DR. MEVLÜT HAKKI ÖZCAN KİMDİR?
1978 doğumlu Prof. Dr. Hakkı Mevlüt Özcan Lisans öğrenimini Trakya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünde 2001 yılında, Yüksek Lisans öğrenimini aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsünde Ayten Sağıroğlu danışmanlığında “Hint yağı bitkisi (Ricinus communis L.) tohum yağından enzimatik yöntemle risinoleik asit üretimi” isimli tez çalışmasıyla 2004 yılında, doktora öğrenimini yine aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsünde Ayten Sağıroğlu danışmanlığında “Fenolik bileşiklerin tayinine yönelik amperometrik esaslı biyosensör hazırlanması” isimli doktora çalışmasıyla 2010 yılında tamamlamıştır.Gör., 2010-2016 yılları arasında ise Arş. Gör. Dr. olarak görev almıştır. 2016 yılı itibariyle Doçent ünvanı almış ve 2016-2021 yılları arasında Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü’nde Doçent kadrosunda görev yapmıştır. 2021 yılı ağustos ayından günümüze kadar Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü’nde Profesör kadrosunda görevini sürdürmektedir.
Prof. Dr. Hakkı Mevlüt Özcan, 2017-2018 yılları arasında Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü’nde Bölüm Başkan Yardımcılığı, 2018-2021 yılları arasında Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi’nde Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği ve Fakülte kurulu üyeliği yapmıştır, 2021 yılı Ocak ayından itibaren de Trakya Üniversitesi Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi’de Merkez Müdürlüğü görevini sürdürmektedir..