Eğitim
Giriş Tarihi : 02-09-2021 12:14   Güncelleme : 02-09-2021 12:14

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ USHAŞ’TAN NE ZİYARET

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ USHAŞ’TAN NE ZİYARET

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, USHAŞ heyetini ağırladı. Ziyarette, Trakya Üniversitesi ve USHAŞ’ın sağlık turizmine yönelik gerçekleştirilebileceği iş birliği imkânları ele alındı.
USHAŞ Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Mehmet Ali Kılıçkaya başkanlığındaki USHAŞ heyeti, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na ziyarette bulundu. Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan ve Edirne İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mustafa İshak Yıldırım’ın da eşlik ettiği ziyarette Trakya bölgesinin sağlık turizmi potansiyeli ile bu potansiyeli daha da artırmak için atılabilecek ortak adımlar hususunda istişarelerde bulunuldu.
USHAŞ olarak sağlık turizmi alanında önemli projelerde yer alarak Türkiye’yi yurt içinde ve yurt dışında başarılı bir şekilde temsil etmeye ve bu alanda yapılan çalışmalara destek vermeye devam ettiklerini belirten Mehmet Ali Kılıçkaya, Trakya bölgesinin sağlık turizmi potansiyelini harekete geçirmek ve Edirne’yi bu alanda cazibe merkezi haline getirmek istediklerini ifade etti. USHAŞ’ın kamu ve özel sektörle olan iş birlikleri konusunda bilgiler veren Kılıçkaya, Edirne’de de sağlık alanında öncü kurum ve kuruluşlar ile iş birliği ve koordinasyon içinde bölgenin sağlık turizmi potansiyelini ortaya çıkararak geleceğe taşıyabileceklerini belirtti.
Trakya Üniversitesinin bölgenin ve Balkanların en önemli sağlık kuruluşuna sahip olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Trakya Üniversitesi Hastanesine Türkiye ve Balkanlar başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinden hasta geldiğine dikkat çekti. Pek çok alanda nitelikli sağlık hizmeti sunan ve bünyesinde Onkoloji, Kemik İliği Nakli Merkezi, Replantasyon Merkezi, Epilepsi Cerrahisi gibi spesifik birimler barındıran Hastaneye sağlık turizmi kapsamında özellikle Balkanlardan her yıl binlerce hasta geldiğini belirten Rektör Erhan Tabakoğlu, Türkiye’nin sağlık turizmi noktasında imajını güçlendirecek konularda tüm paydaşlarla iş birliği içinde olmaya hazır olduklarını ifade etti.
Trakya Üniversitesinin Balkanlar vizyonu, sağlık alanındaki faaliyetleri ve uygulama alanları hakkında bilgiler paylaşan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek USHAŞ Genel Müdürü Mehmet Ali Kılıçkaya ve beraberindeki heyete teşekkür etti. Ziyaret, karşılıklı hediye takdimi ve fotoğraf çekimiyle son buldu.
Rektörlük Binası’nda gerçekleşen görüşmede Trakya Üniversitesini temsilen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türkyılmaz, Başhekim Prof. Dr. Abdullah Taş, Hastane Başmüdürü ve Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Sezgin ile Dış İlişkiler Danışmanı Kamil Kolabaş hazır bulunurken USHAŞ Başkan Vekili ve Genel Müdür Mehmet Ali Kılıçkaya’ya Turkish Medical City Hasta Hizmetleri Müdürü Prof. Dr. Ece Salihoğlu, Satış ve Pazarlama Departmanı Sorumlusu Nedim Top ve Strateji Planlama ve İş Geliştirme Birimi Sorumlusu Emrah Karaca eşlik etti.