Eğitim
Giriş Tarihi : 27-09-2021 17:31   Güncelleme : 27-09-2021 17:31

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ VE KEŞAN BELEDİYESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Trakya Üniversitesi ile Keşan Belediyesi arasında karşılıklı iletişimi ve iş birliğini güçlendirmek amacıyla protokol imzalandı

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ VE KEŞAN BELEDİYESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Trakya Üniversitesi ile Keşan Belediyesi arasında karşılıklı iletişimi ve iş birliğini güçlendirmek amacıyla protokol imzalandı. Protokol ile her iki kurum eğitim-öğretim, araştırma, sosyal, kültürel ve sportif konularda iş birliğine gidecek.
Trakya Üniversitesi ile Keşan Belediyesi arasında “Bilimsel, Sosyal, Kültürel ve Sportif İş Birliği Protokolü” imzalandı. Protokol ile her iki kurum birçok alanda ortak organizasyonlar düzenleyecek ve sosyal alanlardan iki kurum çalışanları indirimli olarak faydalanabilecek.
Kurumlar arasındaki iş birliğinin artırılması ve desteklenmesine katkı sunması beklenen protokol, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu arasında imzalandı.
Trakya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğr. Gör. Burak İşçimen, protokol kapsamında Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu makamında ziyaret ederek iki kurum arasında yapılması planlanan iş birliği konularına ilişkin görüş alışverişinde bulundu. Burak İşçimen, protokol kapsamında hayata geçirilmesi planlanan projelerin iki kurum arasında yapılacak teknik, akademik ve bilimsel destekle daha üst seviyeye çıkarılacağını belirtti.
Trakya Üniversitesinin üç önemli okulunun Keşan’da olduğuna dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Çalışanlarımız, hocalarımız ve öğrencilerimizin Keşan Belediyesinin sahip olduğu imkânlardan faydalanmasını, sosyal donatı alanlarını kullanması ve iki kurum arasındaki iş birliğini güçlendirmesi açısından bu protokolü çok değerli buluyorum. Bu iş birliğinin hayata geçirilmesini sağlayan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve Öğr. Gör. Burak İşçimen’e gönülden teşekkür ederim.” dedi.
Trakya Üniversitesi ile yakın ilişkiler kurmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Helvacıoğlu, protokolün hayata geçmesindeki katkılarından ötürü Öğr. Gör. Burak İşçimen ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na teşekkür etti.