Eğitim
Giriş Tarihi : 10-09-2021 18:56   Güncelleme : 10-09-2021 18:56

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ YAZAR SABRİYE CEMBOLUK VE ŞEREF KURTİŞ’TEN REKTÖR PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU’NA ZİYARET

Edirne Kırmızısı romanının yazarı Sabriye Cemboluk ve Şeref Kurtiş, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ YAZAR SABRİYE CEMBOLUK VE ŞEREF KURTİŞ’TEN REKTÖR PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU’NA ZİYARET

Edirne Kırmızısı romanının yazarı Sabriye Cemboluk ve Şeref Kurtiş, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu ziyaret etti.
Trakya Üniversitesi tarafından bir master plan çerçevesinde kent kültürüne kazandırılma çalışmaları devam eden, geçmişte casusluk olaylarına konu olan Edirne Kırmızısı, Sabriye Cemboluk’un kaleminden sayfalara taşındı. Ceren Kitabevi’nden okuyucuları ile buluşan romanın yazarı Sabriye Cemboluk ve yayınevinin sahibi Şeref Kurtiş, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu ziyaret ederek imzalı kitap hediye ettiler.
Sabriye Cemboluk ve Şeref Kurtiş, Edirne’nin unutulmuş bir değerini gün yüzüne çıkartarak sahip çıktıklarından ötürü Özel Kalem Orkun Akman’a ve Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na teşekkür etti.
Edirne Kırmızısının hak ettiği değeri tekrar kazanması adına yapılacak tüm çalışmaları büyük bir takdir ve beğeni ile takip ettiklerini belirten Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, böylesine incelikli bir rengin; edebiyatın, sanatın ve estetiğin içerisinde dalga dalga ilerleyerek tekrar o eski şaşaalı günlerine döneceğine olan inancını dile getirdi.