Eğitim
Giriş Tarihi : 02-02-2022 13:26   Güncelleme : 02-02-2022 13:26

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ YENİDOĞAN YOĞUN BAKIM HEMŞİRELERİ TEŞEKKÜR BELGELERİNİ ALDI

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ YENİDOĞAN YOĞUN BAKIM HEMŞİRELERİ TEŞEKKÜR BELGELERİNİ ALDI

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ YENİDOĞAN YOĞUN BAKIM HEMŞİRELERİ TEŞEKKÜR BELGELERİNİ ALDI

Hazırladıkları video ile Avrupa Pediatrik Yenidoğan Yoğun Bakım Derneği’nden birincilik ödülü alan Trakya Üniversitesi Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi hemşirelerine teşekkür belgesi verildi.
Yeni doğan bebeklerin hayata tutunuş hikâyeleri ile yaşam mücadelelerini konu alan ödüllü videoya imza atan hemşireler; Refiye Zafer Dinçkol, Begüm Çoban, Betül Baysal, Büşra Yazıcı, Esra Konuk, Hacer Engin, Duygu Eseroğlu Türkmen, Leyla Avcıbaşı, Meltem Servet Yılmaz, Nagihan Karaca ve Perihan Muhtaroğlu teşekkür belgelerini ve plaketlerini aldı. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türkyılmaz, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Abdullah Taş, Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Nurettin Taştekin ve Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Öğr. Gör. Saadet Elmas’ın bulunduğu törende ayrıca Çocuk Klinikleri Koordinatör Hemşiresi Refiye Zafer Dinçkol’a 29. Ulusal Neonatoloji Kongresi’nde sunmuş olduğu “Prematüre Bebeği Olan Annelere Verilen Eğitimin Bebeğin Büyüme Gelişmesine ve Annelerin Kaygı Düzeylerine Etkisi” isimli bildiri ile “Hemşire Sözel Bildiri Ödülü”ne layık görüldüğü için teşekkür belgesi verildi.
Trakya Üniversitesi ve hemşirelik mesleği adına gurur verici işlerin yapıldığını belirten Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Öğr. Gör. Saadet Elmas “Hemşire arkadaşlarımızın bilimsel ve mesleki çalışmalarına yenidoğan hemşireleri öncülük ediyor. Uluslararası platformda elde ettiğimiz birincilik ödülü gerçekten övünç verici. Pandemi nedeniyle bir müddet gecikmeli de olsa hemşire arkadaşlarımıza belgelerini takdim etmekten ve onlarla bir arada bulunmaktan mutluyuz.” diyerek ödül alan ekibi tebrik etti.
Hazırlanan videonun sağlık çalışanlarının ne kadar kutsal bir mesleğe sahip olduğunu göstermesi açısından oldukça değerli olduğunu ifade eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türkyılmaz, “Aslında özel bir şey yapmıyorsunuz, poz vermiyorsunuz, sadece görevinizi yapıyorsunuz. Kazandığı ödülle hem üniversitemizi hem de şehrimizi ve ülkemizi tanıtan bu videoyu sağlık çalışanlarımızın ne kadar kutsal bir mesleği yerine getirdiğini anlatması açısından oldukça önemli buluyorum. Ayrıca bu video; gece gündüz demeden kendi ailesini, sevdiklerini bırakarak bir başkasının derdine derman olmaya çalışan sağlık çalışanlarına yönelik şiddete de dikkat çekecektir. Bu başarıya imza atan sevgili hemşire arkadaşlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Yenidoğan Ünitesi hemşirelerinin başarılı bir çalışmaya imza atarak kendilerini gururlandırdıklarını ifade eden Başhekim Prof. Dr. Abdullah Taş, Trakya Üniversitesi Hastanesinin ve çalışanlarının başarılarının artarak devam edeceğine olan inancını dile getirdi.
Tören, belge ve plaket takdiminin ardından sona erdi.